Deniz Kanosu yarışları tamamlandı..

Federasyonumuzun 2015 yılı faaliyet programında yer alan “Deniz Kanosu Bahar Kupası Yarışları”tamamlandı.

Yarışlar öncesinde 01 Mayıs Cuma günüsaat 14:00’da başlayan Deniz Kanosu Eğitim semineri de Köln Spor Akademisi Su Sporları eski Bölüm Başkanı Peter VOIGHT tarafından verildi. Seminere, yarışmaya gelen tüm antrenör, sporcular ve hakemler katıldı.

 

İlk gün teorik derslerin sonunda suda da eğitim veren VOIGHT, deniz kanosu hakkında ayrıntılı bilgiler sunarken teknik konularda da antrenör ve sporculara önemli bilgiler verdi.

 

02 Mayıs Cumartesi günüise öğlen saat 13:00’da bahar kupası yarışları start aldı. Bodrum Gümbet’te yer alan İSİS OTEL Su Sporları sahilinde yapılan yarışlara 20 kulüpten yaklaşık 80 sporcu katıldı. Cumartesi günüerkek, bayan ve mix. olmak üzere 3 kategoride 2000 m. yarışları yapılırken, yarışlar sonucunda madalya alan sporculara akşam saatlerinde İSİS Otel ev sahipliğinde madalyaları verildi.

 

03 Mayıs Pazar günüise aynı kategorilerde 1000 m. yarışları yapıldı. Baştan sona oldukça çekişmeli geçen yarışlar, renkli görüntülere de sahne olurken, basın mensuplarının da yarışlara ilgisi büyük oldu.

 

Yarışları yerinde takip eden Federasyon başkanımız Prof.Dr. Sami MENGÜTAY, yarışlar sonrasında yaptığı açıklamada;“Kano sporunun geliştirilmesi ve tanıtılması adına bu tip yarışlar federasyonumuz adına büyük önem arz etmektedir. Her sene yapmış olduğumuz deniz kanosu yarışlarının bu yıl ki ayağını da Bodrum da yapmış olduk. Bu sefer Almanya’dan misafirimiz olarak gelen ve deniz kanosu hakkında sporcu ve antrenörlerimize seminer veren ve özgeçmişi bu konuda üst düzey olan Peter VOIGHT da bizlerle birlikte oldu. Kendisine de bu anlamda teşekkür ediyorum. Bu güzel organizasyonda bizlere baştan sona mükemmel bir ev sahipliği yapan İSİS otel yetkililerine, başta genel müdür Melih ALEMDAR’a ve bizler için her türlüdesteği sağlayan satış pazarlama müdürüGonca ALEMDAR’a ve tüm İSİS Otel çalışanlarına kano ailemiz adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Umarım çok daha güzel organizasyonları tekrar birlikte yapma imkanı buluruz.”dedi.

 

Federasyon başkanımız Prof .Dr. Sami MENGÜTAY İSİS otel yetkililerine yarışlar sonrasında teşekkür plaketi vererek onurlandırdı. İki gün boyunca süren yarışlar sonucunda kulüpler sıralamasında Şişecam Çayırova Spor Kulübübirinci olurken, ikinciliği Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü, üçüncülüğüise 222 Gençlik ve Spor Kulübüelde etti.

 

Tüm sonuçlar için TIKLAYINIZ

 

 

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER