DURGUNSU KANO GENÇLER VE U23 DÜNYA ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuzun 2018 yılı faaliyet programında yer alan "Durgunsu Kano Gençler ve U23 Dünya Şampiyonası" yarışları 26 - 29 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Plovdiv kentinde yapıldı.

 

Yarışlarda ülkemizi; Kafile başkanı olarak Federasyon Başkanımız; Alper Cavit Kabakçı, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanı; Hakan Bebek, Federasyonumuz genel sekreteri; Ahmet Emrah Beşe, Antrenörler; Gabor Kulcsar, Dragan Plavsic ve Hüseyin Kaya, Sporcularımız; Hilal Avcı, Sümeyye Çelik, Özge Uzar, Tuğçe Taylak, Mustafa Özmen, Yavuz Selim Balcı, Fahri Ayvaz, Serkan Kakkaç, Abbas Anıl Şen ve Baran Demir temsil ettiler.

 

Toplam 67 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası'na ilgi oldukça yoğundu.

 

K1 U23 Kadınlar 200M ve 500M kategorilerinde ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. 200M yarışları eleme serisini 5. sırada tamamlayan milli sporcumuz yarı final yarışlarına kalmaya hak kazandı. Yarı final yarışlarını 7. sırada tamamlayan Avcı finale kalamadı. 500M yarışları eleme serisinde de başarılı bir performans sergileyen sporcumuz yarı finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarındaki iyi performansı sporcumuzu B Final listesine taşıdı. Avcı B Final yarışlarında 7. sırayı aldı ve yarışları Dünya 16.sı olarak tamamladı.

 

K1 U23 Erkekler 200M kategorisinde ülkemizi Serkan Kakkaç temsil etti. Eleme serisini 6. sırada tamamlayan sporcumuz yarı final yarışlarında daha iyi bir süre çekmesine rağmen 7. sırada yer aldı ve C Final yarışlarına katılma hakkı elde etti. C Final yarışları sonunda sporcumuz Dünya 24.sü olarak yarışları tamamladı.

 

K1 U23 Erkekler 1000M kategorisinde ülkemizi Fahri Ayvaz temsil etti. Eleme serisini 6. sırada tamamlayan Ayvaz yarı final yarışlarına katılma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarında istediği performansı sergileyemeyen sporcumuz yarışı 8. sırada tamamladı.

 

K2 U23 Erkekler 1000M kategorisinde ülkemizi Yavuz Selim Balcı ve Mustafa Özmen temsil ettiler. Millilerimiz eleme serisinde 8. sırayı alarak yarışa veda ettiler.

 

K4 U23 500M kategorisinde ülkemizi Fahri Ayvaz, Serkan Kakkaç, Yavuz Selim Balcı ve Mustafa Özmen temsil ettiler. Eleme serisini 6. sırada tamamlayan sporcularımız yarı finalde yarışma hakkı elde ettiler. Yarı Final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen millilerimiz B Final listesine adlarını yazdırdılar. Kıyasıya geçen B Final Yarışlarını millilerimiz Dünya 17.si olarak tamamladılar.

 

K1 Genç Kadınlar 200M kategorisinde ülkemizi Sümeyye Çelik temsil etti. Eleme serisinde çok iyi bir performans sergileyen sporcumuz zorlu rakiplerini geride bırakarak 4. sırada yer aldı ve yarı finale kaldı. Yarı Final yarışlarında bir önceki iyi performansını sergileyemeyen sporcumuz yarışı 8. sırada tamamladı ve finale kalamadı.

 

K1 Genç Erkekler 200M kategorisinde ülkemizi Baran Demir temsil etti. Eleme serisini 7. sırada tamamlayan milli sporcumuz beklenen performansı sergileyemedi ve elendi.

 

K1 Genç Kadınlar 500M kategorisinde ülkemizi Özge Uzar temsil etti. Eleme serisinindeki performansı ile 6. sırayı alan sporcumuz yarı finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen sporcumuz yine 6. sırayı aldı ve B Final listesine adını yazdırdı. B final yarışlarını Uzar Dünya 18. olarak tamamladı.

 

K1 Genç Erkekeler 500M yarışlarında ülkemizi Abbas Anıl Şen temsil etti. 500M eleme serisini sergilediği iyi performansla 2. sırada tamamladı ve yarı finale kaldı. Yarı final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen sporcumuz 4. sırada yer aldı ve B Final de yarışma hakkı elde etti.B Final yarışlarını ise sporcumuz 8. sırada tamamladı ve kategorisinde Dünya 17.si oldu. 

 

K2 Genç Erkekler 1000M yarışlarında ülkemizi Abbas Anıl Şen ve Baran Demir ikilisi temsil etti.Eleme serisini 5. sırada tamamlayan ŞEN ve Demir ikilisi yarı finale kalma başarısını gösterdi.Yarı final yarışlarında ise beklenen performansın altında kalan sporcularımız yarışı 7. sırada tamamladı.

 

C1 Genç Kadınlar 200M ve 500M kategorisinde ülkemizi Tuğçe Taylak temsil etti. Eleme yarışlarını 8. sırada tamamlayan Taylak elendi ve yarışlara veda etti.

 

 

 

 

 

 

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER