15 TEMMUZ DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ ANMA VE GAZİ MELİH EKİCİ KUPASI DENİZ KANOSU YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuzun 2018 yılı faaliyet programında yer alan "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anma ve Gazi Melih Ekici Kupası Deniz Kanosu" yarışları EDD Yapı ana sponsorluğunda ve Almus Kaymakamlığı destekleriyle 13-14 Temmuz 2018 tarihlerinde Tokat / Almus'ta yapıldı.

 

İlk gün 1000M yarış sonuçları için TIKLAYINIZ

İkinci gün 500M yarış sonuçları için TIKLAYINIZ

 

 

9 il, 12 kulüp ve 50 sporcunun katıldığı yarışların açılış programına Tokat Valisi Sayın Dr. Ömer Toraman katıldı. Ayrıca yarışmaları Tokat Milletvekili Sayın Mustafa Arslan ve Tokat Belediye Başkanı Sayın Av. Eyüp Eroğlu da takip etti. İki gün süren yarışların sonunda dereceye giren sporcularımıza madalyalarını ve kulüplerimze kupalarını;Almus Kaymakamı Hamza İnam, Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı, Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüCemil Çağlar, Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Metin Küçük, Almus Belediye Başkanı Mimar Hasan Hüseyin Arıkan, EDD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ender Demirtaş, Tokat 15 Temmuz Gazisi ve aynı zamanda Iğdır Emniyet MüdürüSayın Melih Ekici takdim ettiler.

 

 

Vali Ömer Toraman açılış töreninde yaptığı konuşmada Anadolu coğrafyasının ve Tokat'ın çok özel bir coğrafyaya sahip olduğunu söyledi.  Tokat’ın içerisinde de Almus'un kendine has bir yerinin olduğunu belirten Toraman, “Bu güzellikleri duyurabilmek, paylaşabilmek, tanıtabilmek için herkes elinden gelen gayreti gösteriyor. Bu büyük potansiyeli spor yönüyle de değerlendirmek gerekiyor. Her yaştan insanlarımızın spora teşvik edilmesi ve spor faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi büyük önem arz ediyor. Bugün kano branşında sportif bir faaliyet gerçekleştirilecek. Bunun da tanıtıma katkı sağlayacağını düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki dönemde de kano sporu dahil olmak üzere su sporlarıyla ilgili diğer branşlarda da ülkemiz olması gereken yere ulaşacak, uluslararası yarışmalarda da belli bir noktaya gelecek. Birkaçspor branşına hapsolmaktan kurtulmamız lazım. Bu etkinliklerle de bu hedefe ulaşacağız. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum”dedi.

 

 

Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı yaptığı açıklamada;"Tokat'ta ilk defa böyle bir organizasyon yapıyoruz. Yapmayı düşündüğümüz projeyi gerçekleştiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu faaliyetin diğer bir önemi de 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Gününe denk gelmesi ve 15 Temmuz gazisi Gazi Melih Ekici'nin adıyla yapılması. Bu güzel ve şirin Almus'a 12 Ağustos 2017 tarihinde gelmiştik ve o zaman bu faaliyetin temellerini atmıştık. Bu faaliyeti çok değerli iş adamı Ender Demirtaş'ın katkılarıyla, Almus Kaymakamımızın ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün himayelerinde yapıyoruz. Almus gerçekten çok güzel bir yer. Anadolu'nun farklı köşelerinde, barajlarda, göllerde Anadolu insanını kano ile tanıştırmak için bu faaliyetleri buralarda icra ediyoruz. Bundan sonraki faaliyetimiz Çanakkale'de ve Samsun'da olacak. Yurdumuzun çeşitli bölgelerinde faaliyetlerimizi yapıyoruz. Bu organizasyonda şuanda 9 ilden 12 kulübümüz var ve 50 sporcumuz katılıyor. Şirin Almus'ta onları misafir ediyoruz. Yarışlarımızı başlattık güzel bir yarış olacağını düşünüyorum” dedi.

 

 

Sporcuların göstermiş oldukları performanslar göz önüne alınarak yapılan değerlendirmeler sonucu kulüplerimize kupa takdim edildi. Bu değerlendirmeler sonucu kupa sıralaması şu şekilde belirlendi;

 

1- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

2- VAN EDREMİT BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

3- SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ANAKENT SPOR KULÜBÜ

 

 

 

 

Ödül töreninin sonunda federasyon başkanımız Alper Cavit Kabakçı, Tokat Belediye Başkanı Sayın Av. Eyüp Eroğlu'na, Almus Kaymakamı Sayın Hamza İnam'a, Almus Belediye Başkanı Sayın Hasan Hüseyin Arıkan'a, Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Cemil Çağlar'a ve EDD Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ender Demirtaş'a kano sporuna katkılarından dolayı plaket takdim ederken, Almus Kaymakamı Hamza İnam da federasyon başkanımıza teşekkür plaketi takdim etti.

 

 

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
459
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1165
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER