DURGUNSU KANO GENÇLER VE U23 AVRUPA ŞAMPİYONASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuzun 2018 yılı faaliyet programında yer alan "Durgunsu Kano Gençler ve U23 Avrupa Şampiyonası" yarışları 28 Haziran - 01 Temmuz 2018 tarihleri arasında İtalya'nın Auronzo kentinde yapıldı.

 

Yarışlarda ülkemizi;Kafile başkanı Prof. Dr. Ali Ahmet Doğan, idareci;Serdar Zagralı, Antrenörler;Barış Öztürk, Gabor Kulcsar ve Dragan Plavsic, Sporcularımız;Yavuz Selim Balcı, Fahri Ayvaz, Serkan Kakkaç, Abbas Anıl Şen, Hilal Avcı, Özge Uzar ve Sümeyye Çelik temsil etti.

 

 

Gençler kategorisinde 29 ülkeden 369 sporcu ve 23 Yaş altı kategorisinde 33 ülkeden 318 sporcu olmak üzere toplam 687 sporcunun katılımı ile gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasın'da sporcularımız mücadele etti.

 

K1 U23 Kadınlar 200M kategorisinde ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. Eleme serisini 4. sıradfa tamamlyan milli sporcumuz yarı final yarışlarına kalmaya hak kazandı. Yarı final yarışlarında da çok iyi bir performans sergileyen Avcı 3. sırada yer aldı adını A Finale yazdırdı. Final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen başarılı sporcumuz Avrupa 7.si olarak yarışları tamamladı ve büyük bir başarıya imza attı.

 

 

K1 U23 Erkekler 200M kategorisinde ülkemizi Serkan Kakkaçtemsil etti. Eleme serisini 7. sırada tamamlayan sporcumuz yarı final yarışlarında daha iyi bir süre çekmesine rağmen yine 7. sırada yer aldı ve B Final yarışlarına katılma hakkı elde etti. B Final yarışlarındaki performansı sporcumuzun Avrupa 15.si olarak yarışları tamamlamasını sağladı.

 

K1 U23 Kadınlar 500M kategorisinde ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. Eleme serisinde beklenen performansın biraz altında kalan sporcumuz 6. sırada yarışı tamamladı ve yarı finale adını yazdırdı. Yarı final yarışlarında eleme yarışlarının aksine oldukça iyi bir performans sergileyen Avcı yarışı 3. sırada tamamladı ve A Final listesine adını yazdırdı. Final yarışlarında zorlu rakiplerini geride bırakma başarısını gösteren AVCI bu kategoride de Avrupa 7.si olma başarısını gösterdi.

 

K1 U23 Erkekler 500M kategorisinde ülkemizi Fahri Ayvaz temsil etti. Eleme serisinde 5. sırayı alan sporcumuz yarı finale kaldı. Yarı final yarışlarındaki performansı ile 6. sırayı alan Ayvaz B Finalde yarışma hakkı elde etti. B Final yarışlarını ise sporcumuz 14. sırada tamamladı.

 

 

K1 U23 Kadınlar 1000M kategorisinde ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. Eleme serisini 7. sırada tamamlayan sporcumuz yarı final yarışlarında sergilediği performansla finalde yarışma şansını kaybetti.

 

K2 U23 Erkekler 1000M kategorisinde ülkemizi Yavuz Selim Balcı ve Fahri Ayvaz ikilisi temsil etti. Eleme serisini 7. sırada tamamlayan millilerimiz Yarı Final yarışlarını 5. sırada tamamlayarak elendi.

 

K1 GençKadınlar 200M kategorisinde ülkemizi Sümeyye Çelik temsil etti. Eleme serisini 5. sırada tamamlayan sporcumuz yarı finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarını 6. sırada tamamlayan Çelik, B Finaldeki performansı ile Avrupa 17.si olarak yarışları tamamladı.

 

K1 GençErkekler 200M kategorisinde ülkemizi Abbas Anıl Şen temsil etti. Eleme serisini 6. sırada tamamlayan milli sporcumuz yarı final yarışlarında beklenen performansı sergileyemedi ve elendi.

 

K1 GençKadınlar 500M kategorisinde ülkemizi Özge Uzar temsil etti. Eleme serisinindeki performansı ile 6. sırayı alan sporcumuz yarı finalde yarışma hakkı elde etti. Yarı final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen sporcumuz 7. sırayı aldı ve B Final listesine adını yazdırdı. B final yarışları sonucunda Uzar kategorisinde 13. sırada yer aldı.

 

K1 GençErkekler 500M kategorisinde ülkemizi Abbas Anıl Şen temsil etti. Eleme yarışlarını 6. sırada tamamlayan Şen yarı final yarışlarında elendi.

 

 

 Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı:

"Önemli sporcuların katıldığı böylesine güzel ve büyük bir organizasyonda sporcularımızın eleme serilerini başarıyla geçerek, A Final ve B Final yarışlarına kalmaları ve final yarışlarında göstermiş oldukları performanslarla kategorilerinde Avrupanın sayılı sporcuları arasına girmeleri bizi ve teknik ekibimizi oldukça mutlu etti. Sporcularımıza emek veren antrenörlerimizi ve tüm teknik ekibi tebrik ediyorum. Önümüzde 26-29 Temmuz tarihleri arasında Bulgaristan/Plovdiv'de yapılacak olan Gençler ve U23 Dünya Şampiyonası yarışları var. Ekip olarak Dünya Şampiyonası'na odaklanacağız ve daha iyi başarılara imza atmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

 

 

 

 

 

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER