ULUSLARARASI PIESTANY YARIŞLARI TAMAMLANDI

01-03 Haziran 2018 tarihleri arasında  “ULUSLARASI PİESTANY YARIŞLARI”Slovakya'da yapıldı. Yarışlarda ülkemizi Kafile Başkanı;Hasan Memduh Özyıldırım, İdareci;İsmail Pınarbaş, Federasyonumuz Genel Sekreteri;Ahmet Emrah Beşe, Antrenörlerimiz;Barış ÖZTÜRK, Fuat Güler, Deniz Korkmaz,Ahmet Ufuk Özcan ve Fatih SULAK, Sporcularımız;Deniz Mert Uysal, Kerim Tenha, Baran Demir, Abbas Anıl Şen, Deniz Romeo Kaya, Özge Uzar, Sedanur Yılmaz, Kemal Kırılo Avgan, Tuğçe Taylak, Furkan Özen, Sümeyye Çelik, Hayati Kerem Şen, Doğa Güleken, Arda Kırımlı, İsmail Akgül ve Cemrehan Özbek temsil etti.

 

 

18 ülkeden 294 sporcunun katıldığı yarışmalar Yıldız Erkekler / Kadınlar , GençErkekler / Kadınlar olmak üzere K ve C tekne sınıflarında gerçekleştirildi.

 

K2 GençErkekler 1000M kategorisinde sporcularımız Abbas Anıl Şen ve Baran Demir ikilisi eleme turunu 4. tamamlayarak Finalde yarışma hakkı elde ettiler. Millilerimiz oldukça çekişmeli geçen ve toplam 9 sporcunun yarıştığı finalde 7. sırayı aldılar ve kürsüye çıkamadılar.

 

 

K2 Yıldız Erkeler 1000M kategorisinde ülkemizi temsil eden Arda Kırımlı ve Cemrehan Özbek ikilisi eleme grubunu 3. olarak tamamladılar ve Finale isimlerini yazdırdılar. 9 sporcunun yarıştığı finalde istenilen performansı sergileyemeyen sporcularımız yarışı 8. sırada bitirdiler.

 

 

C1 GençKadınlar 500M kategorisinde yarışan sporcumuz Tuğçe Taylak eleme serisin 4. olarak tamamladı ve finalde yarışma hakkı elde etti. Final yarışlarında da oldukça iyi performans sergileyen milli sporcumuz, kıyasıya yarışan 9 sporcu arasında 5. sırayı aldı ve madalyaya çok yaklaştı.

 

K1 GençKadınlar 500M yarışlarında eleme serilerini sırasıyla 8. ve 3. tamamlayan sporcumuz Sümeyye Çelik eleme serilerindeki başarılı performansıyla adını final listesine yazdırdı. Final yarışlarında 9 sporcu arasında mücadele eden sporcumuz yarışı 6. tamamladı ve madalya şansını kaybetti.

 

 

K2 GençErkekler 500M kategorisinde eleme serilerinde oldukça iyi performans sergileyen Abbas Anıl Şen - Baran Demir ikilisi eleme serilerini sırasıyla 2. ve 3. olarak tamamladılar. Final yarışları için oldukça umutlandıran millilerimiz malesef eleme yarışlarındaki performanslarını finalde sergileyemediler ve yarışı 7. olarak tamamladılar.

 

 

C1 Yıldız Erkekler 200M kategorisinde ülkemizi temsil eden Kemal Kirilo Avgan eleme serisini 4. olarak tamamladı ve finalde yarışma hakkını elde etti. Toplam 9 sporcunun yarıştığı final yarışlarında sporcumuz yarışı 7. sırada tamamladı.

 

K2 GençErkekler 200M kategorisinde Abbas Anıl Şen ve Baran Demir ikilisi eleme serilerinde müthiş bir performans sergiledi ve eleme serilerini sırasıyla 2. ve 1. olarak tamamlayarak final listesine adlarını yazdırdılar. 9 sporcunun yarıştığı final yarışlarında malesef istenileni veremeyen millilerimiz 7. sırada yarışları tamamladı.

 

K2 Yıldız Erkekler 200M kategorisinde yarışan milli sporcularımız Arda Kırımlı - Cemrehan Özbek ikilisi eleme yarışını 1 olarak tamamladılar. Final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen millilerimiz 9 sporcu arasından yarışı 5. olarak tamamladılar ve çok az bir farkla kürsüye çıkma şanslarını kaybettiler.

 

 

K1 GençKadınlar kategorisinde ülkemizi temsil eden Sümeyye Çelik eleme yarışında çok iyi bir performans sergileyerek yarışı 1. tamamladı ve finalde yarışma hakkı elde etti. İyi performansını finalde de sürdüren sporumuz 9 sporcu arasında 4. sırayı aldı ve çok az bir farkla kürsüye çıkabilme başarısından mahrum kaldı.

 

 

Federasyon Başkanımız Sayın Alper Cavit KABAKÇI;

"Durgunsu Kano branşımızda özelikle gençsporcularımızın uluslararası yarış tecrübesi edinmeleri adına çok faydalı bir yarış oldu. Bir çok sporcumuzun eleme yarışlarında çok iyi performans sergileyerek finale adlarını yazdırmaları bizi mutlu etti. Ancak aynı sporcularımız final yarışlarında performanslarının düşmesi dikkatlerden kaçmadı. Bu anlamda sporcularımızın uluslararası yeterli tecrübeye sahip olamadıkları için final yarışları stresine karşı motivasyonlarını yüksek tutabilmeleri adına iyi bir deneyim oldu. Final yarışlarında yer alan sporcu sayılarımız çalışmalarımızın bir karşılığı olduğunu bize gösterdi gelecek yarışlarda sporcularımız devam eden kamp ve çalışmaları ile daha da iyi sonuçlar alabileceğimiz ümidini bizlere aşıladı. Hız kesmeden çalışmalarımıza devam edecek ve sonunda istenilen başarı seviyesine ulaşacağız " dedi.

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER