DURGUNSU KANO DÜNYA KUPASI 1 YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuz ve Uluslararası Kano Federasyonu'nun (ICF) 2018 yılı faaliyet programında yer alan Durgunsu Kano Dünya Kupası 1 yarışları 17-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Macaristan'ın Szeged kentinde yapıldı.

 

60 ülkeden 671 sporcunun katıldığı yarışlarda ülkemizi kafile başkanı Serdar ZAGRALI, Antrenörler; Gabor KULCSAR, Dragan PLAVSIC ve Öztürk KURU, Sporcularımız; Hilal AVCI, Lasma LIEPA, Mustafa ÖZMEN, Fahri AYVAZ, Yavuz Selim BALCI, Serkan KAKKAÇ, Engin ERKAN, Tolga AKARSU ve Yaşar AKARSU temsil etti.

 

K1 Kadınlar 200m yarışlarında ülkemizi Lasma Liepa temsil etti. Sporcumuz eleme yarışlarını 4. Grupta yarışan 7 sporcudan 4. olarak tamamladı ve yarı finale kaldı. Yarı final yarışlarını da 6. olarak tamamlayan sporcumuz C Final de yarışmaya hak kazandı. C Final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen Liepa 9 sporcudan 4. Olma başarısını gösterdi.

 

K1 Kadınlar 500m yarışlarında ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. Eleme yarışlarında 4.grupta yer alan sporcumuz yarışı 8 sporcudan 5. olarak tamamladı ve Yarı finalde yarışma hakkını elde etti. Yarı final yarışlarını 7. olarak tamamlayan millimiz C Finale kalmayı başardı. C Final yarışlarında da iyi bir derece elde eden Avcı, yarışı 4. olarak tamamladı.

 

K2 Kadınlar 200m yarışlarında ülkemizi Lasma Liepa ve Hilal Avcı temsil ettiler. Eleme yarışlarını 4. Sırada bitiren ikili Yarı Finale katılmaya hak kazandılar. Yarı Finalde çok iyi bir performans sergileyen millilerimiz A Final de yarışma başarısını elde ettiler. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan A Final yarışlarını ekibimiz 8. olarak tamamladılar.

 

K1 Erkekler 1000m yarışlarında ülkemizi Yavuz Selim Balcı ve Yaşar Akarsu temsil ettiler. Eleme yarışlarında 1.grupta yer alan sporcumuz Yaşar Akarsu yarışı 9. tamamlayarak elendi. 4.grupta yer alan sporcumuz Yavuz Selim Balcı ise eleme yarışlarını 6. Olarak tamamlayarak Yarı Final yarışlarına katılma hakkını elde etti. Yarı Final yarışlarında beklenen performansı gösteremeyen sporcumuz elendi.

 

K1 Erkekler 500m yarışlarında ülkemizi Tolga Akarsu ve Engin Erkan temsil etti. Eleme yarışlarını kendi gruplarında 8. Olarak tamamlayan sporcularımız elendi.

 

K1 Erkekler 200M yarışlarında ülkemizi Engin Erkan temsil etti. Erkan eleme yarışlarında 7. sırada tamamlayarak üst turda yarışma şansını kaybetti.

 

K2 Erkekler 500m yarışlarında ülkemizi Fahri Ayvaz - Serkan Kakkaçve Yavuz Selim Balcı –Mustafa Özmen ikilileri temsil ettiler. Ayvaz- Kakkaçikilisi eleme serisini 7. olarak tamamlayarak Yarı Finalde yarışma hakkı elde ettiler. Yarı Final yarışlarında 8. Sırayı alan millilerimiz B Final serisinde yarışma başarısını gösterdiler. Eleme serisini gruplarında 4. Olarak tamamlayan Balcı –Özmen ikilisi oldukça iyi bir performans sergilediler. Yarı Final yarışlarında da göz dolduran ikili 4. sırada yer aldılar ve B Finalde yarışma başarısı gösterdiler. Oldukça çekişmeli geçen B final yarışlarını ise 6. olarak tamamladılar.

 

Yarışlar sonunda değerlendirmelerde bulanan federasyon başkanımız Kabakçı : “Sporcularımızın 2018 yılının önem arz eden ilk yarışlarında B Final –C Final çekmeleri teknik ekibimizi mutlu ederken, sporcularımızın kendindeki gelişimleri somut olarak görmeleri onları daha da motive etti. Bu durum gelecek yarışlardaki hedefleri daha somut bir hale getirdi”dedi

 

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER