2017 ICF DURGUNSU KANO DÜNYA KUPASI 3 YARIŞLARI TAMAMLANDI

2017 ICF DURGUNSU KANO DÜNYA KUPASI 3

  BELGRAD / SIRBİSTAN

 

Uluslararası Kano Federasyonu’nun (ICF) ve Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan ve 02-04 Haziran 2017 tarihlerinde Sırbistan’ın Belgrad şehrinde yapılan “DURGUNSU KANO DÜNYA KUPASI 3” yarışlarında ülkemizi Federasyon Başkanımız Sayın Alper Cavit KABAKÇI, Antrenörlerimiz; Gabor KULCSAR, Ahmet ÇINAR, Çağrıbey YILDIRIM, Sporcularımız; Yavuz Selim BALCI, Mustafa ÖZMEN, Engin ERKAN, Fahri AYVAZ, Lasma LİEPA, Serkan KAKKAÇve Hilal AVCI, temsil etti.   

 

 

57 ülkeden yaklaşık 700 sporcunun katıldığı şampiyonada millilerimiz kıyasıya mücadele etti. Yarışmaların ilk gününde Hilal AVCI K1 500m ve K1 1000m yarışlarında yarı finalde elendi.K1 200m yarışlarında ülkemizi 2 sporcumuz, Lasma LIEPA ve Hilal AVCI temsil etti.İki sporcumuzda grup elemelerinden çıkarak yarı final yarışlarına katılma başarısını gösterdi.Lasma LIEPA yarı final yarışını 6. Sırada bitirerek B Final yarışlarına katılma hakkı elde ederken bir diğer sporcumuz Hilal AVCI yarışı 7. Sırada bitirerek elendi. B Final yarışlarını da 3. sırada bitiren sporcumuz  Lasma LIEPA önemli bir başarıya imza attı.Yavuz Selim BALCI, Mustafa ÖZMEN, Fahri AYVAZ ve Engin ERKAN ‘dan oluşan K4 500m yarışlarında millilerimiz gruplardan çıkarak yarı finale kaldılar.Yarı final yarışlarını 7. tamamlayan temsilcilerimiz elendiler.

  

 

Federasyon Başkanımız sayın Alper Cavit KABAKÇI :

Sporcularımızın performansları bizi memnun etti. Özellikle “Olimpiyat Kota Yarışları”nın 2019 yılında başlayacak olmasına rağmen, Milli sporcularımızın gruplardan çıkması, yarı finallere kalması ve Lasma’nın B final yarışlarını 3. Tamamlaması bizlere umut verdi.

Sporcularımız 3 hafta Sırbistan’da kamp yaparak çalışmalarına devam edecek ve 22-25 Haziran tarihlerinde yine Sırbistan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası Gençler ve U23 Yarışlarına katılacak.Avrupa Şampiyonası içim Milli takımımızda tek hedef madalya.Sporcularımızın hem fiziksel hem mental olarak hazır olmaları bize 2020 Tokyo Olimpiyatları için yapılacak olan 2019 Kota yarışları adına güven ve mutluluk veriyor.

Kafilemizi Sırbistan’a indiği anda itibaren yalnız bırakmayan Belgrad Büyükelçimiz Sayın Tanju BİLGİÇ’e milli takım kafilesi olarak çok teşekkür ediyoruz.

+1
0,0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
458
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
1137
Kulüp Sayısı
93

LİNKLER