FEDERASYON BAŞKANI

Alper Cavit KABAKÇI, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlamış, ardından başladığı Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümünden ise 2004 yılında mezun olmuştur. Daha sonra Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri EnstitüsüHareket ve Antrenman Bilim Dalından yüksek lisans derecesi almıştır.

2005 yılında Kırıkkale Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Okutmanı olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. Üniversitedeki görevinin yanı sıra çeşitli mesleki ve sivil toplum kuruluşlarında önemli görevler üstlenmiştir. 2010 yılında Ankara merkezli olarak kurulan Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneğinde Yönetim Kurulu üyeliği, 2009 yılında kurulan İdareci ve Bürokratlar Birliği Spor Kulübünde koordinatörlük, Gençlerbirliği Spor Kulübünde amatör branşlardan sorumlu altyapı koordinatörlüğügibi görevler üstlenmiştir.

Mersin’de yapılan 2013 Akdeniz Oyunları organizasyonunda ve Spor Genel MüdürlüğüOkul Sporları faaliyetlerinde teknik koordinatör olarak görev almıştır. Gençlerbirliği Spor Kulübükongre üyeliği, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonunda Teknik Koordinatör, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Teknik Eğitimi Kurulu Üyesi, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Üyesi gibi bir dizi önemli görev üstlenmiştir.

Başta Üniversite Sporları organizasyonları, Akdeniz Oyunları, Okul Sporları yarışmaları, Bocce ve Dart branşlarında Avrupa ve Dünya Şampiyonaları organizasyonları, Plaj Hentbolu organizasyonları, Uluslararası Herkes İçin Spor projeleri, Uluslararası Bilimsel Spor Kongreleri, Seminerleri ve Çalıştayları gibi sportif ve bilimsel etkinliklerinin organizasyonlarında yönetici, yürütücüve katılımcı olarak görev yapmıştır.

Ulusal ve uluslararası bilimsel yayın organlarında basılmış 12 adet bilimsel makalesi bulunmakta olup, katıldığı Uluslararası Avrasya Spor, Eğitim ve Toplum Kongresinde en iyi sözel sunum ödülünü almıştır.

Futbol, Bocce, Dart, Bowling, Satranç, Badminton branşlarında antrenör belgelerinin yanı sıra, Cankurtarma Brövesi ve Spor Masörlüğübelgelerine de sahiptir.

Alper Cavit Kabakçı, evli ve 1 kız çocuk babasıdır.

           

+1
0,0
Paylaş
0

PERSONEL OTOMASYON SİSTEMİ

Antrenör Sayısı
442
Hakem Sayısı
290
Sporcu Sayısı
989
Kulüp Sayısı
91

LİNKLER