TEKNİK EĞİTİM VE VİZE SEMİNERİ TAMAMLANDI

Federasyonumuz, ICF ve TMOK işbirliği ile "Durgunsu Kano Antrenör Teknik Eğitimi ve Vize Semineri" 16-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya / Lara‘da yapıldı.

Toplam 79 antrenörün katıldığı seminerin açılış konuşmalarını sırasıyla; Federasyonumuz Başkan Vekili ve aynı zamanda Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Yönetim Kurulu Üyesi Seyit Bilal Porsun ve Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı yaptı.

Geçmiş yıllara oranla oldukça yüksek bir katılımla gerçekleştirilen seminerde eğitmen olarak Federasyonumuz Başkan Danışmanı Lütfi Tolga Çelik, ICF eğitmeni Adnan Aliyew ve Sporcu Beslenme Uzmanı Emine Deniz Özdemir katılımcılara sunumlar yaptı. Sporculuk ve antrenörlük yaşamı boyunca birçok başarıya imza atmış olan Aliyew antrenörlerimize tecrübe ve deneyimlerini aktarırken birçok ülkeden şampiyonlarla çalışmalar sürdüren Emine Deniz Özdemir sporcularımıza antrenman süreçlerinde , yarış öncesi ve sonrasında nasıl beslenmeleri konusunda oldukça önemli bilgiler aktardı. Özellikle şampiyon sporcuların beslenme yöntemlerini ve bu yöntemlerin yarış performansını nasıl etkilediği, diğer ülkelerin geliştirdikleri ve milli sporculara uyguladığı beslenme taraması ve planlamalarını aktardığı bölüm katılımcılarca büyük ilgi ile takip edildi. Tüm eğitmenlerimizin sıkça başvuruduğu karşılıklı soru-cevap bölümleri katılımcılar tarafından oldukça verimli geçti.

Seminerin ilk iki gününde katılımcılara teorik bilgiler veren Aliyew son gün uygulamalı olarak teknik-taktik bilgiler aktardı. Özellikle antrenörlerimizle ergometre üzerinde tek tek ilgilenen Aliyew, bilgi ve tecrübelerini oldukça net ve akılda kalıcı şekilde katılımcılara uygulamalı olarak aktardı.

Seminer sonunda katılımcılara Federasyon Başkanımız Alper Cavit Kabakçı, Başkan Vekili Doç.Dr. Burhanettin Hacıcafeoğlu ve Osman Ercan, Federasyonumuz Genel Sekreteri Ahmet Emrah Beşe, Yönetim Kurulu üyelerimiz; Serdar Zagralı ve Hasan Memduh Özyıldırım tarafından Olimpik Dayanışma tarafından düzenlenen sertifikalar takdim edildi.
Federasyon Başkanımız Kabakçı değerli destek ve katkılarından dolayı TMOK Yönetim Kurulu üyesi Seyit Bilal Porsun ve ICF eğitmeni Adnan Aliyew‘e hediye takdim etti.

Diğer Haberler