Federasyon Başkanı

Federasyon Başkanı
Federasyon Başkanı

Alper Cavit KABAKÇI
Kano Federasyonu Başkanı


1982 yılında Ankara’da doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamlamış, ardından başladığı Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümünden ise 2004 yılında mezun olmuştur. Daha sonra Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilim Dalından yüksek lisans derecesi almıştır.

2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak başladığı görevine halen devam etmektedir. Üniversitedeki görevinin yanı sıra çeşitli mesleki ve sivil toplum kuruluşlarında önemli görevler üstlenmiştir. 2010 yılında Ankara merkezli olarak kurulan Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneği‘nde Yönetim Kurulu üyeliği, 2009 yılında kurulan İdareci ve Bürokratlar Birliği Spor Kulübü‘nde koordinatörlük, Gençlerbirliği Spor Kulübü‘nde amatör branşlardan sorumlu altyapı koordinatörlüğü gibi görevler üstlenmiştir.

Mersin’de yapılan 2013 Akdeniz Oyunları organizasyonunda ve Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları faaliyetlerinde teknik koordinatör olarak görev almıştır. Gençlerbirliği Spor Kulübü kongre üyeliği, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu‘nda Teknik Koordinatör, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Teknik Eğitimi Kurulu Üyesi, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Üyesi gibi bir dizi önemli görevler üstlenmiştir.

Başta Üniversite Sporları organizasyonları, Akdeniz Oyunları, Okul Sporları yarışmaları, Bocce ve Dart branşlarında Avrupa ve Dünya Şampiyonaları organizasyonları, Plaj Hentbolu organizasyonları, Uluslararası Herkes İçin Spor projeleri, Uluslararası Bilimsel Spor Kongreleri, Seminerleri ve Çalıştayları gibi sportif ve bilimsel etkinliklerinin organizasyonlarında yönetici, yürütücü ve katılımcı olarak görev yapmıştır.

Ulusal ve uluslararası bilimsel yayın organlarında basılmış 22 adet bilimsel makalesi ve bildirisi bulunmakta olup, katıldığı Uluslararası Avrasya Spor, Eğitim ve Toplum Kongresinde en iyi sözel sunum ödülünü almıştır.

Futbol, Bocce, Dart, Bowling, Satranç branşlarında antrenör belgelerinin yanı sıra, Cankurtarma Brövesi ve Spor Masörlüğü belgelerine de sahiptir.

Alper Cavit Kabakçı, evli ve 2 kız çocuk babasıdır.

Diğer Haberler