MİLLİ SPORCUMUZ LASMA LIEPA DÜNYA KUPASINDA GÜMÜŞ MADALYA KAZANDI

Uluslararası Kano Federasyonu'nun (ICF) 2021 faaliyet programında yer alan "Durgunsu Kano Olimpiyat Kota Yarışı ve Dünya Kupası 2 Yarışları" 20-23 Mayıs 2021 tarihleri arasında Rusya/Barnaul'de yapıldı.


Kota Yarışları:

20 ülkenin katıldığı Kadınlar K1 200m kategorisinde ülkemizi Lasma Liepa temsil etti. Eleme serisinde kendi grubunu iyi bir performans ile 2. sırada tamamlayan Liepa Yarı Final'e kalma başarısını gösterdi. Yarı Final yarışlarında da iyi bir performans sergileyen sporcumuz Final listesine adını yazdırdı. 9 sporcunun kota mücadelesi verdiği kıyasıya geçen Final yarışlarında sporcumuz yarışı 6. sırada tamamladı.


21 ülkenin yer aldığı Kadınlar K1 500m kategorisinde ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. Eleme serisini geçen  sporcumuz 17 sporcunun yarıştığı Yarı Final yarışlarında elendi.


27 ülkenin katıldığı Erkekler K1 200m kategorisinde ülkemiz adına Serkan Kakkaç kota mücadelesi verdi. Eleme serisini geçerek Yarı Final'e kalan sporcumuz 18 sporcunun yer aldığı Yarı Final yarışlarında elendi.


22 ülkenin yeraldığı Erkekler K1 1000m kategorisinde ülkemizi Mustafa Özmen temsil etti. Özmen eleme serisini geçerek Yarı Final'de yarışma hakkı elde etti. Sporcumuz  18 sporcunun yarıştığı Yarı Final yarışlarında elendi.


Dünya Kupası 2 Yarışları:

13 ülkeden 21 sporcunun katıldığı K1 Kadınlar 200m kategorisinde ülkemizi milli sporcularımız; Lasma Liepa ve Hilal Avcı temsil ettiler. Her iki sporcumuz da başarılı bir performans sergileyerek eleme serilerini geçtiler ve Yarı Final'e kaldılar. Sporcumuz Hilal Avcı yarı finalde elendi. Lasma Liepa ise başarılı performansını Yarı Final yarışında da devam ettirerek A Final listesi adını yazdırdı. Liepa A Final yarışında 18 salise gibi çok az  bir farkla 1.liği kaçırıp 2. oldu. Liepa bu sonuç ile Dünya Kupasında 2.oldu ve ülkemize Gümüş Madalya ile dönme başarısını gösterdi.

14 ülkenin iştirak ettiği Kadınlar K1 500m kategorisinde ülkemizi Hilal Avcı temsil etti. Sporcumuz eleme serisini geçerek Yarı Final'e kaldı . 18 sporcunun yer aldığı Yarı Final yarışlarında Avcı istediği performansı sergileyemedi ve elendi.

11 ülkenin yer aldığı Erkekler K1 1000m kategorisinde ülkemizi Mustafa Özmen temsil etti. Özmen eleme serisini geçti ve Yarı Final'e kaldı. 18 sporcunun finale kalma mücadelesi verdiği Yarı Final yarışlarında sporcumuz malesef Final listesine adını yazdırmamadı.

22 ülkeden 29 sporcunun katıldığı Erkekeler K1 200m kategorisinde ülkemizi Serkan Kakkaç temsil etti. Kakkaç eleme serisini geçti ve 27 sporcunun yer aldığı Yarı Final yarışlarında elendi.

6 ülkenin katıldığı Erkekler K2 500m kategorisinde ülkemizi Mustafa Özmen ve Serkan Kakkaç ikilisi temsil ettiler. Özmen ve Kakkaç bu kategoride malesef son sırada yer aldılar.

9 ülkenin start aldığı K2 Mix 200m kategorisinde ülkemizi Serkan Kakkaç ve Hilal Avcı ikilisi temsil ettiler. Kakkaç ve Avcı ikilisi yarışı 8. sırada tamamladılar.

Diğer Haberler