DURGUNSU KANO DÜNYA ŞAMPİYONASI MACARİSTAN SZEGED'DE SONA ERDİ

Federasyonumuz ve Uluslararası Kano Federasyonu'nun (ICF) 2019 yılı faaliyet programında yer alan "Durgunsu Kano Dünya Şampiyonası" yarışları 21-25 Ağustos 2019 tarihleri arasında Macaristan'ın Szeged kentinde yapıldı.

Dünya Şampiyonasında ülkemizi Milli Sporcularımız; Hilal Avcı, Lasma Liepa, Yavuz Selim Balcı, Mustafa Özmen, Fahri Ayvaz ve Serkan Kakkaç temsil etti.

Milli Sporcumuz Hilal Avcı, 43 ülkenin yarıştığı K1 500m yarışmalarında eleme serilerinde çok başarılı bir performans göstererek 3. Sırada tamamladı ve yarı finale kaldı. Yarı finalde çok güçlü rakiplerinin gerisinde kalan milli sporcumuz Hilal yarışmayı 9.sırada tamamladı ve C finale kaldı.  C Final yarışmaları 3.sırada tamamlayan Hilal Avcı genel sıralamada Dünya Şampiyonasını Dünya 21. olarak tamamladı.
Milli Sporcumuz Lasma Liepa, 42 ülkenin yarıştığı K1 200m yarışlarında eleme serilerini 5.sırada tamamladı ve yarı finale kaldı. Yarı finalde güzel bir performans sergileyen sporcumuz az bir farkla B Finali kaçırdı. C Final yarışını 3.sırada tamamlayan sporcumuz Dünya Şampiyonasını 21. olarak tamamladı.
K4 500m disiplininde Toplam 36 ülkenin yarıştığı ve ülkemizi milli sporcularımız Yavuz Selim Balcı, Serkan Kakkaç, Mustafa Özmen ve Fahri Ayvaz dörtlüsünün temsil ettiği ekibimiz eleme serilerinde 8.sırada tamamlayarak finallere kalamadan elenmiştir.

Diğer Haberler