ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ AKARSU KANO SLALOM KUPASI YARIŞLARI TAMAMLANDI

Federasyonumuzun 2019 yılı faaliyet programında yer alan "Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Akarsu Kano Slalom Kupası" yarışları 09-10 Mart 2019 tarihlerinde Rize/Ardeşen'de yapıldı.

4 il ve 7 kulüpten toplam 64 sporcunun katıldığı yarışlar sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcularımıza madalya ve kulüplerimize kupalarını, Ardeşen Kaymakamı Emrah YILMAZ, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, Federasyon başkanımız Alper Cavit KABAKÇI, Federasyonumuz Yönetim Kurulu üyeleri Bilgin KOPUZ ve Prof. Dr. Ali Ahmet DOĞAN, Yusufeli Belediye Başkan Yrd. Erkin TOKGÖZ, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürü Kerem GÜVENER, Ardeşen İlçe Emniyet Müdürlüğü Başkomseri Ali AYVAZ ve Yusufeli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fatih KIRBIYIK takdim ettiler.

Yarış Sonuçları için TIKLAYINIZFederasyon Başkanımız Alper Cavit KABAKÇI ; “Rahmetli Emniyet Müdürümüz Altuğ beyefendi, bu güzel ülkemiz ve güzel Rize’mizin huzur ve mutluluğu için durmadan çalışmış ve bu uğurda şehit düşmüştür. Türkiye’nin birçok ilinde yapmış olduğu başarılı çalışmalarla isminden söz ettiren, görev yaptığı her şehirde halkın huzuru ve mutluluğu için mesai mefhumu gözetmeksizin çalıştığına şahit olduk. Vatanımızın birliği, milletimiz dirliği için yapmış olduğu başarılı çalışmalarla herkesin takdirini toplamış, duasını almıştır. Görev yaptığı illerdeki başarılı çalışmalarıyla devlet yöneticilerimizin ve o şehirlerde yaşayan halkın gönlünü kazanmış olan rahmetli Rize Eski Emniyet İl Müdürü şehit Altuğ Verdi’nin ismini yaşatmak ve her zaman canlı tutmak için federasyonumuz olarak, 9-10 Mart 2019 tarihleri arasında, Rize- Ardeşen ilçesindeki parkurumuzda ”Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Akarsu Kano Slalom Kupası” yarışmasını düzenleme kararı aldık. 


Yarışma ile ilgili açıklamada bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, “Kano Federasyonumuzun faaliyet programı çerçevesinde ilimizde yapılacak şampiyona Federasyon Başkanımız Sayın Alper Kabakçı’nın teklifi ile sporun ve sporcunun dostu aynı zamanda gönül adamı hepimizin örnek aldığı bir yönetici olan Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi adına düzenlenecek bu anlamı organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük bir onur duymaktayız. Bu turnuvanın bizler için ayrı bir önemi var bu vesile ile başta şehidimiz Altuğ Verdi olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü için gözünü kırpmadan şehadet makamına eren tüm şehitlerimize yüce Allahtan Rahmet diliyorum.” dedi. 


Diğer Haberler